Zostań trenerem! – Podsumowanie szkolenia we Włoszech

W ramach projektu AEJK odbyło się szkolenie w malowniczej włoskiej miejscowości Castione della Presolana. Spotkanie odbyło się w terminie od 8 do 18 kwietnia 2017 roku. Celem szkolenia było przekazanie wiedzy dla przyszłych trenerów w taki sposób, aby mogli oni wykorzystać swoje umiejętności w przyszłości.

Spotkanie w ramach projektu AEJK było finansowane z funduszy programu Erasmus+. Jedynie 3 uczestników mogło uczestniczyć z każdego kraju. Za wybór uczestników była odpowiedzialna organizacja TEJO we współpracy z organizacjami partnerskimi. Z Polski jedną z wybranych osób została Iwona Zalewska z Białostockiego Towarzystwa Esperantystów (BTE).

W trakcie intensywnego szkolenia, uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie, w międzynarodowych grupach, swojego własnego, profesjonalnego 3-godzinnego treningu. Był on otwarty dla wszystkich chętnych uczestników corocznego spotkania młodzieży esperanckiej w ramach IJF. Wszyscy nowi szkoleniowcy z sukcesem wykorzystali nowo zdobytą wiedzę. Zarówno uczestnicy szkoleń jak i nowo upieczeni szkoleniowcy zakończyli trening pełni zapału i pozytywnej energii.

Na zdjęciu głównym widzimy pozytywnie zmotywowanych  uczestników jak i trenerów po szkoleniu, który wspólnie przygotowali Szilva Szabolcs i Cyprien Guiya.

Na fotografii poniżej – uczestnicy projektu w trakcie jednego z zadań.

Uczestnicy szkolenia podczas jednego z zadań

Dodaj komentarz