Dziś premiera wydania książki „Dr Esperanto” – konkurs

Doktor Esperanto i język nadziei” – Mara Rockliff, ilustracje Zosia Dzierżawska.

Konkurs

Dziś premiera polskiego wydania książki o powstaniu naszego języka: „Doktor Esperanto i język nadziei” – Mary Rockliff z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej pod patronatem naszego Towarzystwa.

Chcielibyście otrzymać egzemplarz?

Zapraszamy do konkursu na Facebooku! Udostępnijcie ten wpis i napiszcie w komentarzu za co cenicie esperanto. Możecie napisać w esperancie albo po polsku.

3 zwycięzców ogłosimy w piątek 13 listopada.

Sponsorem konkursu jest Mamania, wydawca książki. Biorąc udział w konkursie (poprzez komentarz lub e-mail) wyrażasz zgodę na wykorzystanie swojego tekstu przez Białostockie Towarzystwo Esperantystów.

O książce

Jedyna książka dla dzieci o powstaniu języka esperanto, która również dorosłym przybliża niezwykłe dzieło Ludwika Zamenhofa. Mara Rockliff wykorzystuje swój wyjątkowy talent do odkrywania zapomnianych historii, aby opowiedzieć o młodym człowieku, który dostrzegł szansę, podczas gdy inni widzieli tylko bariery. Zilustrowana przez Zosię Dzierżawską, książka zachwyca zarówno obrazem, jak i słowem, ożywiając historię esperanto.

Ludwik Zamenhof dorastał w otoczeniu jidysz, rosyjskiego, polskiego i niemieckiego. W wieloetnicznym Białymstoku trudno było ludziom się porozumieć. Zrodził się więc w nim pomysł na stworzenie nowego języka, który byłby łatwy w nauce i łączyłby ludzi na całym świecie. Zamenhof napisał książkę w swoim języku i podpisał ją: Doktoro Esperanto – „ten, który ma nadzieję”.

Książkę będzie można zamówić na stronie wydawcy.

Wydanie książki „Doktor Esperanto i język nadziei” zostało objęte patronatem Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

 

Dodaj komentarz