Każdy może wzbogacić program kulturalny 94 Światowego Kongresu Esperanto w Białymstoku

Do Białostockiego Towarzystwa Esperantystów oraz do pełnomocnika Prezydenta Miasta Białegostoku ds 94 Światowego Kongresu Esperanto 2009 w Białymstoku zgłaszają się kolejne osoby proponujace wzbogacenie programu kulturalnego Kongresu.


  • Młody lekarz – Andrzej Wincewicz - stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej zaproponował zorganizowanie na terenie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w czasie 94 UK wystawy pt. „Zamenhofowie i medycyna”. W ten sposób zwiedzający dowiedzą się również o  pozostałych członkach rodziny Ludwika, którzy poświęcili się temu zawodowi.

  • Warszawska Fundacja „Ziemia z nieba” zaproponowała imponującą wystawę w Parku Branickich, składajacą się z ok. 200 wielkoformatowych paneli z widokiem Planety Ziemi fotografowanej z wysokości w różnych zakątkach świata przez francuskiego fotografa Yanna Arthusa Bertrand. Wystawa jest zorganizowana pod patronatem Polskiego Komitetu ds UNESCO.

  • Fundacja księcia Ostrogskiego zaproponowała w okresie Kongresu wystawę fotograficzną na temat piękna Podlasia, umieszczoną na murze otaczajacym Ogród Branickich.

  • Fundacja Złoty Środek zaproponowała w okresie Kongresu układanie w Białymstoku  mandali przez mnichów tybetańskich.


 

Białostockie Towarzystwo
Esperantystów
ul. Piękna 3
15-282 Białystok

tel.: 883 052 796


W każdą środę w siedzibie Towarzystwa i Fundacji Zamenhofa od godziny 16:00 dyżuruje jeden z członków zarząndu BTE, a o godzinie 17:00 rozpoczyna się spotkanie sympatyków esperanta